Určenie veľkosti prsteňa doma
V lete sa veľkosť prstov môže zväčšiť o 1 až 2 veľkosti a v zime sa zasa môžu prsty kvôli chladu zmenšiť. Preto sa uistite, že veľkosť prsteňa je meraná pri izbovej teplote! Presnú veľkosť prsteňa môžete zmerať dvoma ľahkými a rýchlymi spôsobmi.

1. Iný prsteň ako vzor

Pokiaľ máte prsteň, ktorého veľkosť Vám vyhovuje, zmerajte jeho vnútorný priemer v milimetroch. Získanú hodnotu použite pre zistenie veľkosti v nižšie uvedenej tabuľke.

2. Pomocou prúžku papiera a pravítka

Odrežte prúžok papiera a zľahka obtiahnite okolo požadovaného prsta. Označte na papier malou čiarkou, kde sa stretáva s počiatkom. Zmerajte dĺžku papierového prúžku po značku, bude to vnútorný obvod prsteňa v milimetroch.

Určenie podľa tabuľky

V tabuľke vyhľadajte správnu veľkosť, ktorá zodpovedá vášmu výsledku. 
Príklad: Ak je vnútorný priemer vášho prsteňa 18.4, potom je v rozmedzí 18.1 až 18.5. Na konci riadku je potom uvedená zodpovedajúca EÚ veľkosť. Vaša veľkosť je 56-57.
Pretože medzi veľkosťami prsteňov je rozdiel len niekoľko desatín milimetra, používame v našom internetovom obchode štandardne veľkosti EÚ. Ak je vaša veľkosť 56, môžete si vybrať prsteň o veľkosti 56-57, ktorý bude perfektne sedieť.